UWAGA!

Przedstawiane na blogu treści mają charakter informacyjny i często subiektywny. Zdjęcia jak i teksty na stronie są mojego autorstwa i podlegają ochronie prawnej! Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników, ani żadne konsekwencje wynikłe z zastosowania podanych tu pomysłów oraz technik. W razie wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Podziękowania dla was, czyli słów kilka o ciemnej stronie blogowania oraz wyniki Giveaway!

Po pierwsze, Kochani dziękuję za tak liczny udział w zabawie, cieszy mnie to, że moje podarki spodobały się i że część z was zostaje ze mną na dłużej w formie obserwatorów.
Dziękuję wam również za słowa otuchy, które tak licznie zostawiliście przy poście Dwie strony medalu to naprawdę niezwykłe kiedy zupełnie obcy sobie ludzie spotykają się w tym wirtualnym świecie i zawiązuję nowe, ciekawe znajomości. Fantastyczny jest też fakt, że z częścią z was znam się w tzw realu albo poznałam na spotkaniu w Ikei. 
Mam nadzieję, że to spotkanie nie było ostatnim i uda nam się najlepiej w jeszcze liczniejszym gronie zobaczyć, porozmawiać, być może znowu zrobić coś dobrego :)


Ustosunkowując się do posta "dwie strony medalu, " zrobiłam poważną analizę mojego poczynania na blogu, zawzięłam się aby doszukać czegoś negatywnego, czegoś co mogłoby dać mi impuls do zamknięcia "Pod czwórką" i wtedy napisała do mnie pewna osóbka a chwilę później pewna pani redaktor, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i znakiem, że nie powinnam przekreślać w tak łatwy sposób czegoś co tworzyłam systematycznie przez taki szmat czasu, że to co stworzyłam podoba się!

Tak jak piszecie, ludzie mówią i będą mówić bo i co mają ciekawszego do zrobienia u niektórych pasja przejawia się w obmawianiu i plotkowaniu.

Po lekturze waszych komentarzy oraz obu e-maili poczułam, że to co robię ma sens.

Niestety blogowanie nie cieszy się w Polsce dobrą opinią, na blogi wciąż patrzy się w kontekście emocjonalnego ekshibicjonizmu, pisanie publicznie niesie za sobą i publiczne osądy ale ja nie o tym... mam wrażenie, że w naszej kochanej POLSZY blogerów uznaje się za osoby z pewnym wybrakowaniem, ułomnością, często spostrzega się ich jako egocentryków, nie zdolnych do egzekwowania innych opinii, ale, ale kochani wchodząc na czyjś blog, wchodzisz w jego  świat, w świat widziany jego własnym oczyma, analizowany przez jego własny system wartości, czytasz często subiektywne opinie ale czy ten bloger robi coś innego niż ty kiedy rozmawiasz z koleżanką/kolegą o nowym produkcie, o innej osobie, o polityce, książce czy dzieciach?
Nie, ten mechanizm działa tak samo i chociaż posiadałbyś ogromną empatię i miał ten dar wcielania się w odczucia innych to tak czy siak wciąż pozostajesz osobą naznaczoną TWOIMI własnym doświadczeniami i przez ich pryzmat spostrzegasz otaczający cię świat.

Kończąc ten mój wywód, wszystkim niedowiarkom, ironizomaniakom, zawodowym obmawiaczom życzę dozy realizmu i zakupu dobrego lustra, można wtedy dostrzec, że to nasze odbicie wcale a wcale takie ładne i równe nie jest a ta wewnętrzna brzydota zdaje się wyciekać na zewnątrz, porządnie zniekształcając nasze ja. Dużo lepiej się żyje Kochani kiedy w około zaczynasz dostrzegać dobre rzeczy, kiedy cieszysz się z drobnych sukcesów a w oczach dziecka odkrywasz zachwyt światem, tego zachwytu uczmy się od nich, warto zmieniać swoje życie i gonić za marzeniami, to one wyznaczają nam cele, to one nas uszczęśliwiają!

Cóż  ja jestem szczęśliwa i choć wiele już w życiu przyszło mi doświadczyć i nie wszystko jest takie jakbym sobie życzyła, idę dalej nie patrząc na te "czarne wspomnienia", nikt nie powiedział, że życie jest łatwe!

Uff rozpisałam się :) a są pewnie osoby, które czekają z niecierpliwością na wyniki MY GIVEAWAY.
Nie trzymam dłużej w niepewności i wklejam wynik wybrany przez internetowy generator liczb :) ach tak sobie ułatwiłam życie ;)

Wygrana wędruje do... Osoby z komentarza numer 6

Cieszę się tym bardziej, bo Paulina zamawiała już u mnie króliczka a teraz także zakładki do książek.
Paulina mam nadzieję, że na żywo podarunki spodobają ci się jeszcze bardziej.

Gratuluje!

18 komentarzy:

 1. Brawo Wiolka! Blogujemy więc dalej!

  Gratulacje dla wylosowanej i dziękuję za zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wygranej.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. gratuluję szczęściarze i dziękuję bardzo za zabawę:) cieszę się, że zostajesz i będziesz dalej działać:) ja też nieraz zastanawiałam się czy nie zrezygnować z prowadzenia bloga, czy dobrze robię "pokazując nasz świat", ale przecież nie wyrządzamy tym nikomu krzywdy, nie mamy się czego wstydzić, nie jesteśmy przestępcami, że mamy się ukrywać. Nie można popadać w paranoję, bo przecież na ulicy też nas widzą ludzie i w różnych innych sytuacjach i nikt nie myśli żeby się chować, czy uciekać :) internet to dodatkowe miejsce gdzie inni mogą nas spotkać, zobaczyć to, co robimy i poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję Wygranej i trzymam kciuki za Twoją wytrwałość w blogowaniu!!

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluje bardzo :)
  i fajnie że pod czwórką nie zamkniesz:)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. gratuluje i dziękuję za zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Juz kiedyś pisałam u siebie - nie można być wszędzie, nie można mieć wszystkiego, nie wszyscy mogą nas lubić... ważne żeby robić to co się kocha...zgodnie z własnym sercem i sumieniem.
  Gratulacje!
  Buziaki
  K.

  OdpowiedzUsuń
 8. Różnych ludzi spotykamy w każdej płaszczyźnie życia i świata. Fałszywi i nieszczerzy Ludzie są i w świecie blogowym, wirtualnym jak i w tym całkiem, całkiem realnym. Życzę Ci byś nie spotykała takowych osób na drodze swego życia i twórczości.
  Gratuluję wylosowanej i dziękuję za miłą zabawę ;-))

  OdpowiedzUsuń
 9. dziękuję za zabawę i gratuluję wygranej Paulinie!
  a w temacie blogowania - róbmy swoje :) tak jak w realu, tak i w blogowym świecie zawsze znajdą się ci, którzy nas polubią i docenią i ci, którzy będą wbijać szpile. Olej ich i rób to, co lubisz. Ważne, żebyś Ty się czuła dobrze ze swoim blogiem, a nie ktoś inny.
  pozdrawiam i również zapraszam na candy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wioluś dziękuję za zabawę i oczywiście gratuluję zwyciężczyni. Miałam ostatnio spore zaległości i nie czytałam tego posta więc nie bardzo wiem co się podziało. Cieszę się że olałaś tych, którzy sprawili Ci przykrość. Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Paulinie gratuluję! Dziękuję za zabawę i dzięki za słowa o blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję wygranej i dziękuję za zabawę!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje dla Pauliny i dziękuję za zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo gratuluję zwyciężczyni :)
  A co do początku posta - nie da się uszczęśliwić wszystkich, ja nauczyłam się uszczęśliwiać siebie, czyli robić to co lubię, nie myśląc o krytykantach :). Kiedyś wykasowałam blog, który pisałam, po pierwszych słowach krytyki...
  Pozdrawiam serdecznie Ania

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za twój komentarz i zapraszam ponownie!