UWAGA!

Przedstawiane na blogu treści mają charakter informacyjny i często subiektywny. Zdjęcia jak i teksty na stronie są mojego autorstwa i podlegają ochronie prawnej! Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników, ani żadne konsekwencje wynikłe z zastosowania podanych tu pomysłów oraz technik. W razie wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Tablica motywacyjna

Dzisiaj parę słów o motywowaniu.

Świetnym sposobem, zachęcającym nasze dzieci do określonych zachowań jest umieszczenie w domu tablicy motywacyjnej.

Dzięki systemowi nagród, wzmacniamy w maluchu pozytywne zachowania a tym samym przy odrobinie systematyczności i konsekwencji utrwalamy je.

Oboje z mężem bardzo entuzjastycznie podeszliśmy do pomysłu z tablicą.
Przygotowaliśmy po kolei, pięć dni tygodnia oraz siedem wierszy z rysunkowymi symbolami czynności, za które chcemy nagradzać naszego syna. Później wraz z Boryskiem wycinaliśmy buźki.  

Każda z buziek ma odzwierciedlać dany stan emocjonalny.
Tym sposobem żółta, uśmiechnięta symbolizuje radość, niebieska „troszkę się starałem” a czerwona, smutna jest symbolem całkowitego buntu.

- przykleimy ją wtedy mamusiu jak całkiem się poddam i będę złościł – stwierdziło moje dziecko wycinając czerwone kółeczko. – ale wiesz co, chyba jednak dam radę, chciałbym dostać nagrodę!
Pierwsze z założeń mogę więc odhaczyć, tablica powoli zaczyna działać!
A skoro już wspomniałam o nagrodach… cóż proponuję by były to dość proste i niedrogie „motywatory” czasami wystarczy wspólny spacer, lub wybór ulubionej bajki czytanej na dobranoc. Dziecko z całą pewnością zapamięta to bardziej niż kolejny gadżet w swoim pokoju!
Zasady są proste!

Osobiście gorąco polecam!
P.S
Zdecydowaliśmy, że będziemy robili miesięczne podsumowania. Jeżeli jednak dziecko jest mniejsze można oczywiście robić je co tydzień

2 komentarze:

  1. Fantastyczny pomysl! jak Maly podrosnie, z pewnoscia i my sprobujemy;)

    OdpowiedzUsuń
  2. :) sama jestem ciekawa efektów, napewno po miesiącu powiem co nieco - pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za twój komentarz i zapraszam ponownie!