UWAGA!

Przedstawiane na blogu treści mają charakter informacyjny i często subiektywny. Zdjęcia jak i teksty na stronie są mojego autorstwa i podlegają ochronie prawnej! Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników, ani żadne konsekwencje wynikłe z zastosowania podanych tu pomysłów oraz technik. W razie wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Cafe Latte Macchiato

Ponieważ dzień zawsze zaczynam od aromatycznej kawy, a dzisiaj miałam dużo więcej czasu na „zabawę w kuchni” postanowiłam, że dla odmiany zrobię Latte Macchiato.   Wielowarstwowość tego napoju otrzymujemy poprzez powolne dolewanie do ciepłego mleka gorącej kawy.

Spotkałam się z opiniami, że aby przygotować Latte Macchiato trzeba posiadać naprawdę dobry sprzęt. Otóż nieprawda, wystarczy że masz składniki a z całą resztą można poradzić sobie domowym sposobem.

Nie podaje proporcji, ponieważ każdy z nas lubi różną intensywność kawy. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to, że ilość mleka na jedną porcję musi sięgać powyżej ¾ szklanki
Składniki:
 • Kawa
 • Mleko
 • Cukier
 • Szczypta cynamonu lub kakao do przystrojenia
Do rondelka wlać mleko i zagotować, w odstępie mniej więcej 3 minut na gaz wstawić dzbanuszek z naszą kawą, (jeżeli dysponujemy kawą sypaną)

Kiedy mleko lekko się spieni przelać je do mniej więcej ¾ wysokości szklanki (szklanki powinny być wysokie), posłodzić wedle uznania, jeżeli posiadamy użyć małego blendera do dodatkowego spieniania mleka, jeżeli nie można użyć miksera z jednym mieszadłem.  

Poczekać aż napój w szklance ładnie rozdzieli się na mleko i piankę.
Kawa musi być zdecydowanie gorętsza od mleka, dlatego najpierw przygotowujemy mleko. Jeżeli robimy z kawy rozpuszczalnej po prostu rozpuszczamy ją już w momencie, kiedy mamy „gotowe” mleko, polecam jednak robić z kawy parzonej.
Jeżeli przelaliśmy już mleko do szklanek i rozdzieliło się na warstwę pianki i mleka, następną czynnością, jaką robimy jest powolne wlewanie środkiem, naszej gorącej kawy powinna bez problemu pięknie się rozdzielić na trzy warstwy mleko, kawę i mleczną piankę…
Przystroić wedle uznania!!! 

Pomocny może okazać się ten oto filmik – polecam!

8 komentarzy:

 1. Ja chce taką kawkę!!!!! Wygląda pysznie, usiadłabym na tej ławeczce i rozkoszowała się pięknym dniem. Pozdrawiam Wioluś :*

  OdpowiedzUsuń
 2. mmmm....uwielbiam.ja dodatkowo najpierw "wrzucam" piane do szklanki a dopiero potem wlewam mleko,warstwa z pianka wychodzi wtedy wieksza;) ps.a z syropkiem smakowym tez lubisz?

  OdpowiedzUsuń
 3. zprxepis wypróboesny i godny polecenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. mmmm wygląda wspaniale i pewnie tak samo smakuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kawa jest naprawdę smaczna :) oniecznie wypróbuj

   Usuń
 5. Kusząco wygląda ta kawa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiolus to grzej no mi tam miejsće na tej laweczce jutro zjawiam sie z rana na kawke :p ....no dobra moze byc wieczorem

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za twój komentarz i zapraszam ponownie!