UWAGA!

Przedstawiane na blogu treści mają charakter informacyjny i często subiektywny. Zdjęcia jak i teksty na stronie są mojego autorstwa i podlegają ochronie prawnej! Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników, ani żadne konsekwencje wynikłe z zastosowania podanych tu pomysłów oraz technik. W razie wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Ile ciebie w tobie?

Jakiś czas temu obudziłam się z przejmującym uczuciem, że jeżeli zaraz nie wstanę to cały świat runie mi na głowę.
Nie patrząc na nic wyskoczyłam z łóżka, potykając się przy okazji o Pana Kota i lądując boleśnie na tyłku... tak zaczął się mój wstęp do przemyśleń egzystencjalnych na płaszczyźnie zahaczającej ewidentnie o mój wrodzony egoizm (tiaa zabrzmiało groźnie)
Tylko tykanie zegara dało mi do zrozumienia, że czasu mam co raz mniej i że jeżeli nie wezmę się w garść to w konsekwencji będzie za późno na podjęcie pewnych decyzji.

Po powrocie do domu usiadłam przy kawie i z całą stanowczością stwierdziłam, że za mało czasu poświęcam na dopieszczanie mojego ego, że za często zapominam, że istnieje ktoś taki jak ja, że zatracam się w obowiązkach nad chłopcami, w domu, nad zleceniami i w tym wszystkim brakuje już czasu dla mnie samej!
Postanowiłam to zmienić i muszę przyznać, że po miesiącu stosowania się do pewnej żelaznej zasady czuję się zdecydowanie lepiej.

Nie zrozumcie mnie proszę źle, nie jestem zapatrzoną w siebie egocentryczką ale stwierdzam z całym przekonaniem, że każda kobieta powinna posiadać w sobie odrobinę wrodzonego egoizmu, powinna umieć egzekwować czas dla siebie, zaznaczać jasno swoje stanowisko i zdanie...
Ostatecznie każda z nas kochane, powinna zadbać o to by w ciągu całego dnia mieć dla siebie chociaż jedną godzinę - taką godzinę na relaks, refleksje czy zwykłe rozpieszczanie...


Jak wspomniałam właśnie minął miesiąc od wprowadzenia tych kilku małych zmian a ja czuję się szczęśliwsza, mój małżonek stwierdził, że jestem spokojniejsza i "częściej też głupoty wpadają mi do głowy" oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu ;)

Ostatnio pokusiłam się na małą zmianę w moim wyglądzie, mianowicie wróciłam do grzywki ♥ nie spodziewałam się, że tak drobna zmiana przyniesie mi tyle radości a przyniosła!

Zdjęcie z telefonu zrobione zaraz po powrocie od fryzjera...


A tu już troszkę inna sesyjka :D
Muszę koniecznie zrobić sobie zdjęcie całą "familią" i skomponować nasz rodzinny album :D 
A wy moje drogie? Czy znajdujecie w ciągu całego dnia chwilę tylko dla siebie?
A może w ostatnim czasie zrobiłyście coś ku radości naszego kobiecego ego ?

12 komentarzy:

 1. Ślicznie wyglądasz :) Widać, że bije od Ciebie szczęście Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka Ty śliczna jesteś, jaka promienne, jaka uśmiechnięta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Violu, bardzo ładnie Ci w nowej fryzurce, a na zdjęciach faktycznie bije z Ciebie radość i szczęście. Aż się uśmiecham oglądając je. Ja samotnie wychowuję 2letnie bliźniaczki, a takie chwile dla siebie mam wtedy, gdy dziewczyny już pójdą spać, czyli po 21. I siedzę wtedy do 1, a czasem nawet dłużej. Na szczęście dziewczyny budzą się rano ok. 10, więc mogę też się wyspać :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja niestety nie. nawet jak raz w miesicu zostane sama na kilka godzin to i tak wtedy pracuje w domu i dla domu. siedzenie mnie przerasta, bo te chwile samotności to tylko ten czas kiedy moge cos zrobic. Jak dzidziol wraca cały czas naley do niego.
  ps-też tęsknie za moja grzywk-tlko ja bardziej w Kleopatre ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Chwile dla siebie, to ja mam podzielone na raty;) Tu troszkę, tam troszkę i może godzinka się uskłada;)
  A Tobie ślicznie w tej fryzurze;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Grzywka dodaje Tobie uroku :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie Ci w grzywce:) Takie radosne i pozytywne są te zdjęcia! Czas dla siebie hmm... jak mam czas dla siebie, to robię co muszę zrobić :D ale nie jest źle, przecież teraz odwiedzam Twojego bloga, co oznacza, że robię coś dla przyjemności:)) czyli da się, pewnie, że się da!

  OdpowiedzUsuń
 8. Moc radości w Tobie :))) Aż miło popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To bardzo ważne znaleźć ten czas tylko dla siebie!!! Bardzo ładnie wyglądasz. Polecam Ci też relaksujące domowe kąpiele, które potrwają dłużej niż zwykle, piszę o tym na moim blogu i zachęcam do udziału w CANDY.
  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie wyglądasz, promieniejesz radością :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Czas poświęcony samemu sobie jest bardzo ważny, inaczej człowiek by zwariował. Inna sprawa, że nie każdy może sobie na to pozwolić z różnych względów, ale tak jak sama zauważyłaś dzięki chwilom "egoizmu" można odnaleźć równowagę i radość, co przekłada się także na relacje z najbliższymi itd. Także jest to jak najbardziej wskazane :) A w grzywce Ci bardzo do twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze Cię rozumiem! W nawale obowiązków względem rodziny, pracy czy domowych pieleszy ciężko nie zgubić siebie. Musimy dbać o nasze własne ja, bo kobiety już tak mają, że poświęcanie się dla innych i zapominanie o sobie przychodzi im z łatwością. Nie dajmy się! :) w grzywce bardzo Ci do twarzy.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za twój komentarz i zapraszam ponownie!